ELS  |  MyELS  |  Profile  |  Register  |  Forgot Password?

Live Score



Last update time : 02:59
U17 World Cup
11:30 Mali U17 - Ghana U17
14:30 United States U17 - England U17
LFPB
00:00 Bolívar - Guabirá
Ykkönen
12:00 Oulu - EIF
12:00 Gnistan - Jaro
12:00 Honka - TPS
12:00 GrIFK - Haka
12:00 KPV - OPS
USL
FT Louisville City 4 - 0 Bethlehem Steel
45 Live... Real Monarchs 0 - 0 Sacramento Republic
22:05 Rochester Rhinos - Charlotte Independence
23:00 Charleston Battery - New York RB II
23:30 Tampa Bay Rowdies - Cincinnati
S.League
11:30 Young Lions - Geylang International
12:15 DPMM - Warriors
Premier Division
18:45 Sligo Rovers - Derry City
Superettan
12:00 GAIS - Norrby
12:00 Gefle - Frej
14:00 Varberg - Örgryte
14:00 Degerfors - Helsingborg
Allsvenskan
14:00 AFC Eskilstuna - Elfsborg
Meistriliiga
10:00 Nõmme Kalju - Paide
10:00 Sillamäe Kalev - FCI Tallinn
13:00 Levadia - Tulevik
16:00 Tammeka - Vaprus
CAF Confederation Cup
FT TP Mazembe 1 - 0 FUS Rabat
20:30 FUS Rabat - TP Mazembe
K League Challenge
06:00 Ansan Greeners - Seoul E-Land
06:00 Bucheon 1995 - Suwon
06:00 Asan Mugunghwa - Gyeongnam
K League Classic
06:00 Seoul - Suwon Bluewings
CAF Champions League
FT USM Alger 0 - 0 Wydad Casablanca
19:00 Wydad Casablanca - USM Alger
Serie C
FT Fortaleza 1 - 2 CSA
21:00 CSA - Fortaleza
Virsliga
Cancelled Babīte - Spartaks Jūrmala
NASL
19:00 Puerto Rico - Indy Eleven
23:30 North Carolina - San Francisco Deltas
Eliteserien
16:00 Aalesund - Kristiansund
Premier League
11:00 Naftan - Dinamo Brest
12:10 Neman Grodno - Gomel
1. Division
13:00 Arendal - Start
League Cup
11:15 Hibernian - Celtic
Copa Paulista
18:00 Santos B - Ferroviária
20:00 Ferroviária - Santos B
V.League 1
10:00 Quang Nam - Hoang Anh Gia Lai
10:00 Sanna Khanh Hoa - Da Nang
10:30 Ho Chi Minh City - Binh Duong
Serie B
FT Guarani 2 - 0 Juventude
FT Náutico 1 - 2 ABC
FT CRB 1 - 1 Boa
FT Ceará 2 - 2 Figueirense
18:30 Criciúma - Internacional
19:30 Vila Nova - Oeste
19:30 Brasil de Pelotas - Santa Cruz
19:30 Londrina - Paysandu
21:00 América Mineiro - Paraná
23:00 Luverdense - Goiás
CSL
07:30 Yanbian Funde - Henan Jianye
11:35 Tianjin Quanjian - Hebei CFFC
J1 League
05:00 Vegalta Sendai - Shimizu S-Pulse
05:00 Omiya Ardija - Kashiwa Reysol
05:00 Cerezo Osaka - Ventforet Kofu
05:00 Vissel Kobe - Sagan Tosu
05:00 Sanfrecce Hiroshima - Kawasaki Frontale
06:00 Júbilo Iwata - Albirex Niigata
07:00 Tokyo - Consadole Sapporo
10:00 Yokohama F. Marinos - Kashima Antlers
J2 League
05:00 Matsumoto Yamaga - Oita Trinita
05:00 Renofa Yamaguchi - Mito Hollyhock
07:00 Shonan Bellmare - Ehime
07:00 Gifu - Tokyo Verdy
10:00 V-Varen Nagasaki - Nagoya Grampus
Primera División
19:30 Plaza Colonia - Juventud
19:30 River Plate - Sud América
19:30 Racing - Rampla Juniors
19:30 Liverpool - Nacional
Division 1
13:00 Umeå - Nyköping
13:00 Carlstad United - Arameiska / Syrianska
Serie A
19:00 Vasco da Gama - Coritiba
Division Profesional
21:00 Libertad - Cerro Porteño
23:10 Nacional Asunción - Rubio Ñú
Primera A
20:15 Envigado - Atlético Huila
22:30 Deportes Tolima - Atlético Bucaramanga
23:00 La Equidad - Independiente Medellín
Primera División
FT Comerciantes Unidos 3 - 2 Juan Aurich
15:45 Universidad San Martín - Alianza Atlético
18:00 Sporting Cristal - Sport Rosario
18:15 Sport Huancayo - Deportivo Municipal
20:00 Melgar - Academia Cantolao
20:00 Real Garcilaso - Universitario
Stars League
14:25 Umm Salal - Al Duhail
16:35 Qatar SC - Al Ahli
First Division B
15:00 Lierse - Cercle Brugge
18:30 SV Roeselare - Westerlo
Championship
14:00 Dunfermline Athletic - Livingston
14:00 Dundee United - Inverness CT
14:00 Falkirk - St. Mirren
14:00 Brechin City - Queen of the South
14:00 Greenock Morton - Dumbarton
League One
14:00 Arbroath - Airdrieonians
14:00 Alloa Athletic - East Fife
14:00 Stranraer - Raith Rovers
14:00 Albion Rovers - Queen's Park
14:00 Forfar Athletic - Ayr United
League Two
14:00 Clyde - Peterhead
14:00 Cowdenbeath - Stirling Albion
14:00 Berwick Rangers - Montrose
14:00 Elgin City - Stenhousemuir
14:00 Edinburgh City - Annan Athletic
A-League
06:35 Melbourne City - Wellington Phoenix
08:50 Sydney - Western Sydney Wanderers
Pro League
16:55 Al Hilal - Al Batin
16:55 Al Ahli - Al Ittihad
Premier League
13:00 Senglea Athletic - Hamrun Spartans
15:15 Valletta - Tarxien Rainbows
Arabian Gulf League
13:00 Emirates - Al Ain
16:00 Al Sharjah - Shabab Al Ahli Dubai
Premiership
14:00 Ballinamallard United - Carrick Rangers
14:00 Cliftonville - Coleraine
14:00 Glenavon - Ballymena United
16:30 Dungannon Swifts - Glentoran
Premier League
13:30 Bala Town - Barry Town United
13:30 Cefn Druids - Carmarthen Town
13:30 Cardiff MU - Newtown
16:15 Connah's Quay - Llandudno
Bundesliga
13:30 RB Leipzig - Stuttgart
13:30 Borussia M'gladbach - Bayer Leverkusen
13:30 Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund
13:30 Augsburg - Hannover 96
16:30 Hamburger SV - Bayern München
2. Bundesliga
11:00 Eintracht Braunschweig - Bochum
11:00 Union Berlin - Greuther Fürth
11:00 Holstein Kiel - Arminia Bielefeld
3. Liga
12:00 Werder Bremen II - Sportfreunde Lotte
12:00 Rot-Weiß Erfurt - Hallescher FC
12:00 Paderborn - Aalen
12:00 Magdeburg - Unterhaching
12:00 Preußen Münster - Karlsruher SC
12:00 Würzburger Kickers - Wehen Wiesbaden
12:00 Meppen - Fortuna Köln
Premiership
14:00 Hearts - St. Johnstone
14:00 Partick Thistle - Dundee
14:00 Ross County - Hamilton Academical
Primera División
11:00 Levante - Getafe
14:15 Real Betis - Deportivo Alavés
16:30 Valencia - Sevilla
18:45 Barcelona - Málaga
Segunda Liga
10:15 Penafiel - Sporting CP II
15:00 Sporting Braga II - Sporting Covilhã
15:00 Famalicão - Academico Viseu
15:00 Nacional - Cova Piedade
15:00 UD Oliveirense - Real
15:00 Leixões - Académica
Premier League
11:30 Chelsea - Watford
14:00 Huddersfield Town - Manchester United
14:00 Manchester City - Burnley
14:00 Newcastle United - Crystal Palace
14:00 Stoke City - AFC Bournemouth
14:00 Swansea City - Leicester City
16:30 Southampton - West Bromwich Albion
Ligat ha'Al
13:00 Bnei Yehuda - Ashdod
15:00 Hapoel Acre - Hapoel Ra'anana
15:15 Maccabi Netanya - Ironi Kiryat Shmona
17:30 Maccabi Haifa - Beitar Jerusalem
FNL
05:00 Luch Vladivostok - Olimpiyets
10:00 Yenisey - Shinnik
10:30 Tambov - Sibir
11:00 Orenburg - Avangard Kursk
11:00 Rotor Volgograd - Tom' Tomsk
13:00 Baltika - Dinamo St. Petersburg
14:00 Fakel - Khimki
14:00 Kuban' Krasnodar - Krylya Sovetov
16:00 Zenit II - Volgar Astrakhan
Ascenso MX
FT Mineros de Zacatecas 1 - 0 Celaya
FT Correcaminos UAT 0 - 2 Venados
00:00 Potros UAEM - Atlético San Luis
00:00 Alebrijes de Oaxaca - Murciélagos
Super Liga
13:00 Mačva Šabac - Borac Čačak
13:00 Spartak Subotica - Čukarički
15:00 Javor Ivanjica - Radnik Surdulica
15:00 Voždovac - Rad Beograd
15:00 Napredak - Zemun
First Division A
16:00 Lokeren - Sporting Charleroi
18:00 AS Eupen - Mechelen
18:00 Sint-Truiden - KV Oostende
18:30 Kortrijk - Gent
Ligue 1
15:00 Monaco - Caen
18:00 Amiens SC - Bordeaux
18:00 Angers SCO - Toulouse
18:00 Metz - Dijon
18:00 Nantes - Guingamp
18:00 Rennes - Lille
Ligue 2
13:00 Lens - Reims
Primeira Liga
15:00 Feirense - Rio Ave
17:15 Vitória Setúbal - Marítimo
19:30 Porto - Paços de Ferreira
National League
14:00 Aldershot Town - Tranmere Rovers
14:00 Bromley - Woking
14:00 Chester - Boreham Wood
14:00 Dagenham & Redbridge - Wrexham
14:00 Fylde - Maidstone United
14:00 Dover Athletic - Maidenhead United
14:00 Leyton Orient - Macclesfield Town
14:00 Eastleigh - Gateshead
14:00 Ebbsfleet United - Barrow
14:00 Halifax Town - Torquay United
14:00 Guiseley - Solihull Moors
14:00 Hartlepool United - Sutton United
Primera División
15:00 Deportes Iquique - Deportes Temuco
18:30 Huachipato - Universidad Católica
21:00 Audax Italiano - Colo-Colo
23:30 San Luis - Antofagasta
3. Lig
11:00 Bayburt İÖİ - Bergama Belediyespor
11:00 Ofspor - Batman Petrolspor
11:00 12 Bingöl Spor - Orhangazispor
11:30 Düzcespor - Yomraspor
11:30 Erzin Belediyespor - Kemerspor 2003
12:00 Halide Edip Adıvar - Kozan Belediyespor
16:00 Çanakkale Dardanel - Bayrampaşaspor
1. Division
15:00 Omonia Nicosia - AEL
15:00 Alki Oroklini - Doxa
16:00 Paphos - Nea Salamis
17:00 Ethnikos Achna - Anorthosis
17:00 AEK Larnaca - APOEL
Primera B
FT Unión San Felipe 1 - 1 Santiago Morning
FT Barnechea 1 - 1 Ñublense
22:00 Iberia - Copiapó
Premier League
08:30 SKA Khabarovsk - Ufa
11:00 Tosno - Rostov
13:30 Rubin Kazan' - Dinamo Moskva
16:00 Spartak Moskva - Amkar Perm'
Primera Division
21:00 Pasaquina - Sonsonate
21:05 Dragón - Municipal Limeño
League One
14:00 AFC Wimbledon - Plymouth Argyle
14:00 Blackburn Rovers - Portsmouth
14:00 Blackpool - Wigan Athletic
14:00 Bradford City - Charlton Athletic
14:00 Doncaster Rovers - Walsall
14:00 Gillingham - Northampton Town
14:00 Milton Keynes Dons - Oldham Athletic
14:00 Oxford United - Rotherham United
14:00 Rochdale - Bristol Rovers
14:00 Scunthorpe United - Peterborough United
14:00 Shrewsbury Town - Fleetwood Town
14:00 Southend United - Bury
Ligue 1
13:00 ES Tunis - Monastir
Postponed Etoile du Sahel - CS Sfaxien
Postponed Zarzis - Club Africain
13:00 Gabès - Métlaoui
2. Lig
10:30 Bandırmaspor - Kahramanmaraşspor
11:30 Niğde Belediyespor - Anadolu Selçukspor
11:30 Bugsaşspor - Gümüşhanespor
11:30 Hacettepe - Pendikspor
12:00 Silivrispor - Şanlıurfaspor
12:00 Kırklarelispor - Altay
12:00 Karşıyaka - Zonguldak Kömürspor
16:00 Sakaryaspor - Nazilli Belediyespor
16:00 Fethiyespor - Fatih Karagümrük
1. SNL
11:00 Celje - Aluminij
13:00 Gorica - Domžale
18:20 Maribor - Ankaran Hrvatini
Bundesliga
14:00 Sturm Graz - Mattersburg
16:30 Rheindorf Altach - Wolfsberger AC
16:30 St. Pölten - LASK Linz
Serie A
16:00 Sampdoria - Crotone
18:45 Napoli - Internazionale
NB I
13:30 Paksi SE - Mezőkövesd-Zsóry
13:30 Ferencváros - Újpest
13:30 Videoton - Puskás
13:30 Vasas - Balmazújváros Sport
13:30 Debrecen - Szombathelyi Haladás
16:00 Diósgyőr - Honvéd
Czech Liga
15:00 Teplice - Karviná
16:15 Jablonec - Sparta Praha
Super Liga
13:00 DAC - Trenčín
15:00 Zlaté Moravce - Slovan Bratislava
15:00 Senica - Ružomberok
15:00 Spartak Trnava - Podbrezová
15:00 Zemplín Michalovce - Nitra
FNL
08:15 Olympia Praha - Vítkovice
08:15 Třinec - Pardubice
13:30 Příbram - Ústí nad Labem
14:00 Hradec Králové - Baník Sokolov
14:15 České Budějovice - Opava
Superliga
12:00 Lushnja - Laçi
12:00 Luftëtari Gjirokastër - Kukësi
Championship
14:00 Aston Villa - Fulham
14:00 Barnsley - Hull City
14:00 Bolton Wanderers - Queens Park Rangers
14:00 Brentford - Sunderland
14:00 Bristol City - Leeds United
14:00 Derby County - Sheffield Wednesday
14:00 Middlesbrough - Cardiff City
14:00 Nottingham Forest - Burton Albion
14:00 Sheffield United - Reading
14:00 Wolverhampton Wanderers - Preston North End
16:30 Millwall - Birmingham City
League Two
14:00 Barnet - Yeovil Town
14:00 Cambridge United - Chesterfield
14:00 Carlisle United - Notts County
14:00 Cheltenham Town - Lincoln City
14:00 Coventry City - Colchester United
14:00 Crawley Town - Luton Town
14:00 Crewe Alexandra - Accrington Stanley
14:00 Exeter City - Port Vale
14:00 Morecambe - Grimsby Town
14:00 Newport County - Mansfield Town
14:00 Stevenage - Forest Green Rovers
14:00 Swindon Town - Wycombe Wanderers
1. HNL
13:00 Cibalia - Slaven Koprivnica
17:00 Hajduk Split - Dinamo Zagreb
Liga MX
FT Morelia 0 - 0 León
45 Live... Atlas 0 - 0 Tijuana
22:00 Lobos BUAP - Cruz Azul
22:00 Querétaro - Santos Laguna
00:00 Tigres UANL - Toluca
00:06 Pachuca - Puebla
Liga Nacional
45 Live... Deportivo Petapa 1 - 0 Siquinalá
00:00 Comunicaciones - Malacateco
Premier League
11:00 Shirak - Pyunik
Eredivisie
16:30 NAC Breda - PEC Zwolle
17:45 Excelsior - Sparta Rotterdam
17:45 VVV - ADO Den Haag
18:45 Twente - Roda JC
Liga Nacional
22:00 UPNFM - Honduras Progreso
Ekstraklasa
13:30 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia Kraków
16:00 Pogoń Szczecin - Nieciecza
18:30 Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Süper Lig
11:00 Osmanlıspor - Kardemir Karabükspor
13:30 Akhisar Belediyespor - Gençlerbirliği
16:30 Yeni Malatyaspor - Trabzonspor
PSL
13:30 Golden Arrows - Polokwane City
13:30 Kaizer Chiefs - Orlando Pirates
Postponed Maritzburg United - SuperSport United
18:15 Ajax Cape Town - Bloemfontein Celtic
18:15 Free State Stars - Platinum Stars
18:15 Mamelodi Sundowns - AmaZulu
Super League
17:00 Basel - Thun
17:00 Zürich - Grasshopper
Regionalliga
12:00 Nürnberg II - Wacker Burghausen
12:00 Greuther Fürth II - Unterföhring
12:00 Ingolstadt II - Eichstätt
12:00 Seligenporten - Pipinsried
12:00 1860 Rosenheim - Bayreuth
Superliga
13:30 Silkeborg - SønderjyskE
Divizia Națională
12:00 Petrocub - Milsami
I Liga
10:30 Raków Częstochowa - Tychy 71
13:00 Odra Opole - Podbeskidzie
15:00 Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce
15:00 Wigry Suwałki - Bytovia Bytów
16:00 Miedź Legnica - Górnik Łęczna
16:00 Stal Mielec - Chrobry Głogów
Premier League
11:00 Olimpik Donetsk - Zirka
14:00 Oleksandria - Veres
16:30 Vorskla - Karpaty
Liga I
15:00 Juventus Bucureşti - Sepsi
17:45 Viitorul - CFR Cluj
1. Lig
10:00 İstanbulspor - Altınordu
10:00 Denizlispor - Adana Demirspor
16:30 Gaziantepspor - Rizespor
Persha Liga
11:00 Sumy - Naftovyk-Ukrnafta
12:00 Kolos Kovalivka - Rukh Vynnyky
12:00 Poltava - Hirnyk-Sport
12:00 Kremin' - Cherkaskyi Dnipro
12:30 Mykolaiv - Zhemchuzhyna Odesa
13:00 Obolon'-Brovar - Arsenal Kyiv
Super League
13:00 Levadiakos - PAS Giannina
15:15 Kerkyra - Panaitolikos
17:30 Lamia - Panathinaikos
Challenge League
17:00 Chiasso - FC Schaffhausen
17:00 Servette - Rapperswil-Jona
First League
13:00 Levski Sofia - CSKA Sofia
17:15 Lokomotiv Plovdiv - Cherno More
Serie B
13:00 Cesena - Foggia
13:00 Palermo - Novara
13:00 Parma - Virtus Entella
13:00 Pescara - Avellino
13:00 Pro Vercelli - Carpi
13:00 Salernitana - Frosinone
13:00 Spezia - Perugia
13:00 Ternana - Ascoli
13:00 Venezia - Empoli
Serie C
12:30 Akragas - Juve Stabia
12:30 Monopoli - Reggina
12:30 Rende - Paganese
14:30 Casertana - Siracusa
14:30 Cosenza - Bisceglie
14:30 Fidelis Andria - Fondi
18:30 Catania - Sicula Leonzio
18:30 Matera - Lecce
Tweede Divisie
13:00 Koninklijke HFC - GVVV
13:30 Sparta Rotterdam II - Kozakken Boys
13:30 Katwijk - Barendrecht
13:30 HHC - Rijnsburgse Boys
13:30 IJsselmeervogels - AFC
13:30 Excelsior Maassluis - De Dijk
13:30 De Treffers - Lienden
16:00 VVSB - Achilles '29
16:00 TEC - Lisse
Segunda División
14:00 Huesca - Cádiz
16:00 Numancia - Granada
18:00 Lorca - Tenerife
18:30 Sevilla II - Real Zaragoza
Premier League
Postponed Al Mokawloon - Al Ahly
Torneo Federal A
FT Juventud Unida Univ. 1 - 1 Gimnasia Mendoza
Premier League 2 Division One
10:00 Manchester City U23 - Derby County U23
Ligue 1
Postponed ES Sétif - USM Alger
14:00 DRB Tadjenanet - NA Hussein Dey
15:00 US Biskra - MC Oran
15:00 CR Belouizdad - CS Constantine
15:00 Olympique Médéa - JS Saoura
16:00 USM Bel Abbès - Paradou AC
16:45 MC Alger - JS Kabylie
U18 Premier League
10:00 Everton U18 - Manchester City U18
10:00 Liverpool U18 - West Bromwich Albion U18
10:00 Stoke City U18 - Derby County U18
10:00 Wolves U18 - Newcastle United U18
11:30 Manchester United U18 - Middlesbrough U18
11:30 Sunderland U18 - Blackburn Rovers U18
Prim B Nacional
Postponed Villa Dálmine - Los Andes
Postponed Ferro Carril Oeste - Flandria
Postponed Independiente Rivadavia - Agropecuario
Postponed Aldosivi - Juventud Unida G.
Postponed All Boys - Instituto
Postponed Club Atlético Mitre - Almagro
Postponed Deportivo Morón - San Martín Tucumán
Postponed Atlético Rafaela - Nueva Chicago
Postponed Boca Unidos - Deportivo Santamarina
Postponed Quilmes - Estudiantes de San Luis
Postponed Sarmiento - Deportivo Riestra
Postponed Brown de Adrogué - Guillermo Brown
iddaa